Oranges $1.25 EACH

    0
    6

    Oranges are $1.25 EACH at Winn Dixie

    family of 4 eats 1 orange a day (4 X $1.25) = $5.00 a day

    $5.00 a day X 7 days per week = $35.00 per week

    $35 dollars per week X 4 weeks per month = $140

    $140 per month for 1 orange each

    That is just wrong!